Що робити, якщо громадянин України помер чи загинув у Бельгії?

Якщо громадянин України помер чи загинув у Бельгії, до горя втрати найріднішої людини додаються клопоти та переживанння, пов"язані з:

 • виконанням документальних формальностей;
 • з отриманням свідоцтва про смерть у Бельгії;
 • вибором між похованням у Бельгії, кремацією у Бельгії, перевезенням тіла померлого з Бельгії в Україну;
 • з оплатою вищезазначених ритуальних послуг.

Ми допоможемо Вам прийняти вірні рішення та зменшимо біль від втрати рідної людини.

Рахуємо за умовчанням, що Ви, як родич померлого, знаходитесь в Україні - тому всі рішення Вам треба приймати дистанційно.
Зазвичай, у разі смерті громадянина України у Бельгії відбуваються наступні дії:
Лікар виписує медичну довідку (Сonstat médical lors du Décès), яка констатує, що громадянин України помер природною смертю.
Інакше справа передається до поліції та порушується вельми довготривала кримінальна справа.
Поки триває розслідування та є відкритою кримінальна справа - будь-які дії з тілом померлого громадянина України заборонені!
Відповідний муніципалітет Королівства Бельгія, на території якого помер громадянин України, видає свідоцтво про смерть (у кожній комуні встановлюються свої тарифи, у деяких муніципалітетах, наприклад, в Антверпені, свідоцтво про смерть в Бельгії видається безкоштовно).

Поліція направляє письмове повідомлення про факт смерті громадянина України до Консульського відділу Посольства України в Королівстві Бельгія в місті Брюссель.

Консульські співробітники повідомляють про трагедію родичів або уповноважених осіб померлого громадянина України, відповідають на Ваші питання та можуть порадити (не обов"язково) надійне та перевірене міжнародне похоронне бюро (Pompes funèbres, Funerarium), яке гарантовано виконає послуги з поховання, кремації або перевезення тіла померлого з Бельгії до України.

З іншого боку, родичі можуть отримати повідомлення про смерть у Бельгії також від роботодавця, від колег, друзів, знайомих.
Саме з моменту повідомлення родичів про смерть у Бельгії починається процес отримання відповідей на наступні питання:

 • Що робити з тілом померлого - зробити поховання в Бельгії, зробити кремацію тіла у Бельгії, замовити перевезення труни з тілом з Бельгії в Україну?
 • Хто надасть міжнародні ритуальні послуги з кремації або поховання у Бельгії, або перевезення тіла померлого в Україну?
 • Хто оплатить витрати на міжнародні ритуальні послуги - страхова компанія чи оплата буде самостійною?
 • Як отримати свідоцтво про смерть у Бельгії?

Що робити з тілом померлого - рішення приймаєте лише Ви з огляду на можливу прижиттєву волю померлого, обставини смерті, можливості родини тощо.
Оплата за ритуальні послуги може бути здійснена страховою компанією (якщо була дійсна страховка, яка передбачає покриття витрат на ритуальні послуги), або родиною самостійно.

Отримання свідоцтва про смерть у Бельгії Certificat de décès- це компетенція тієї похоронної служби, яку Ви уповноважите надати відповідні ритуальні послуги.
Для вирішення зазначених вище питань їхати до Бельгії не радимо - тіла померлої особи Ви можете не побачити, поліція та морги з Вами комунікувати не будуть, щось пришвидшити у Вас теж не вийде.
Радимо доручити виконання всіх ритуальних питань надійній, перевіреній часом та позитивним досвідом похоронній службі.
Радимо зосередитись на організації поховання в Україні, на збиранні грошей на оплату ритуальних послуг.

Звичайно, ми в загальних рисах знаємо, скільки коштує кремація у Бельгії, скільки коштує перевезти тіло з Бельгії до України, - це великі гроші для України, саме тому можемо допомогти Вам у збірці грошей (нижче напишемо, що для цього треба).
В залежності від прийнятого рішення про долю тіла померлого - кремація, перевезення тіла, поховання у Бельгії - Ви маєте розуміння вартості ритуальних послуг.
Якщо не було страховки, якщо страхова відмовилась платити (таке буває), якщо грошей дійсно немає - допоможемо Вам у збірці грошей.

Що треба для збірки?
Надайте:
 • Фото спочилого/спочилої, бажано декілька фото з чітким відображенним обличчя;
 • Підтвердження того, що саме Ви уповноважені на збірку;
 • Рахунок-проформу або рахунок-фактуру на ритуальні послуги з вказівкою кінцевої вартості;
 • Дані про дату, місце народження/постійного проживання в Україні;
 • Дані про дату та місце смерті у Бельгії;
 • Загальну інформацію: що робив/робила у Бельгії, місце постійного проживання у Бельгії, хто залишився вдома в Україні тощо;
 • Номер картки, назву банку, ПІБ отримувача;
 • Інші відомості, по ситуації.

Майте на увазі, що рахунок-проформу або рахунок-фактуру Ви можете отримати лише від ритуальних служб, які офіційно працюють в Бельгії та реально виконують роботу з перевезення померлих з Бельгії в Україну, надають ритуальні послуги кремації та поховання у Бельгії.

З огляду на власний досвід організації збірок, на відгуки земляків - можемо рекомендувати міжнародні ритуальні служби, компетентні в перевезенні померлих з Бельгії вартість перевезення тіла в яких є перевіреною, обгрунтованою та помірною.
В межах досвіду та знань - пояснимо загальний алгоритм Ваших дій у випадку смерті родича у Бельгії.
Зробимо все можливе аби допомогти Вам, підтримати Вас в тяжку хвилину втрати.
Консульський відділ Посольства України в Королівстві Бельгія
30-32, Av. A.Lancaster, B-1180 Bruxelles
(+32) 476 257 735
Консульський відділ Посольства України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург
Заповніть форму, та ми звяжемося з вами в найближчим часом.
Отримати консультацію
Наші контакти
© 2022. Всі права захищені
Проект "Книга пам’яті померлих за кордоном українців"
Телефонуйте:
Пишіть:
Адреса:
Проспект Соборності, 7А, Київ, Украина, 02000
Слідкуйте за нами